Oferta

Zapraszamy do udziału w twórczych warsztatach ceramicznych!


W programie warsztatów oferujemy do wyboru następujące etapy zajęć:

1. Zdobienie wyrobów ceramicznych prawdziwymi szkliwami (glazurami) + lepienie samodzielnych prac z gliny plastycznej


2. Malowanie figurek ceramicznych farbami akrylowymi + lepienie z gliny


3. Zdobienie kubeczków farbami do porcelany + lepienie z gliny


4. Tworzenie "witraży" - malowanie specjalistycznymi farbami na szkle + lepienie z gliny


5. Przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy na malowanie i zdobienie brokatami oraz decoupagem szklanych bombek, połączone z malowaniem figurek ceramicznych tematycznie związanych ze Świętami (np. mikołaje, gwiazdy)


6. W okresie Świąt Wielkanocnych proponujemy ozdabianie ceramicznych jajek metodą decoupage, oraz ozdabianie prawdziwych gęsich i kaczych wydmuszek.


7. W styczniu i lutym zapraszamy na malowanie drewnianych ptaków, które zostały specjalnie dla nas zaprojektowane przez artystów (autorskie projekty)


Oprócz wykonywania prac podczas wizyty w naszej Pracowni dzieci dowiadują się jak powstaje ceramika, poznają niezmienny od wielu lat proces tworzenia glinianych przedmiotów. Mogą zobaczyć formy, masę, glazury ceramiczne, piece ceramiczne. Jednocześnie duży nacisk kładziemy na wykonywanie samodzielnych prac z gliny tak, by dzieci same mogły sprawdzić jakim materiałem jest glina, jak daje się modelować i kształtować. 
Dlatego warsztaty w Mostówce nie są zwykłą lekcją plastyki, lecz podróżą w świat sztuki, która na długo pozostaje w pamięci.


Podczas warsztatów dziećmi zajmują się nasze wykwalifikowane instruktorki, dlatego dorośli opiekunowie, którzy przyjeżdżają z grupą, także mają czas na spokojne wykonanie swoich prac :). 

Naszym atutem jest również malownicze położenie - Pracownia znajduje się około 40 kilometrów od Warszawy, w stronę pięknych terenów Bugu. Niezależnie od pory roku na zakończenie zajęć proponujemy Państwu chwilę relaksu na świeżym powietrzu i ognisko z poczęstunkiem :)
Zdjęcia figurek, prace z gliny wykonane przez nas i uczestników zajęć znajdą Państwo w zakładce galeria.

Serdecznie Zapraszamy!

Jeśli mają Państwo pytania lub chcieliby zarezerwować termin, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 29 757 12 05 lub +48 509 856 836.